História

V posledných desaťročiach bol pivovar utváraný množstvom veľkých a menších udalostí. Tu je prehľad niektorých najdôležitejších míľnikov.

V roku 1886 je „Weisse Bräuhaus“  založená v Erdingu.

V roku 1930 je pivovar zakúpený slávnou továrňou FW Otto.

V roku 1935 vtedajší generálny riaditeľ Franz Brombach dostal príležitosť na kúpu pivovaru. Ročná produkcia piva je v súčasnosti okolo 3500 hektolitrov.

The company is racing ahead

V roku 1949 Franz Brombach vymenoval pivovar ERDINGER Weißbräu.

V 60. rokoch minulého storočia sa pšeničné pivo dalo zakúpiť aj na sever od „bielych klobások rovník“ ! Werner Brombach je prvý pivovar, ktorý distribuuje svoj ERDINGER Weissbier mimo hranice Bavorska – najprv v Bádensku-Württemberskom, potom v Severnom Porýní-Vestfálsku a potom ďalej na sever.

V roku 1971 sa spustila úspešná reklamná kampaň pre značku ERDINGER Weissbier so zameraním na „vysoké štandardy kvality“ ako „tradičnú bavorskú špecialitu“.Nový slogan ERDINGER „Des Erdinger Weissbier, des is hoid a Pracht …“ sa stáva nemeckou reklamnou klasikou.

V 70. rokoch dvadsiateho storočia sa Rakúsko a Taliansko stali prvými krajinami vývozu pšenice z piva ERDINGER. V súčasnosti stredný veľký súkromný pivovar vyváža svoje špeciality na päť kontinentov .

Po smrti svojho otca v roku 1975 preberá Werner Brombachrodinný podnik. O dva roky neskôr dosiahne produkcia okolo 225 000 hl a ERDINGER je lídrom na trhu.

V roku 1983 je na okraji mesta postavený nový pivovar – už nie je dostatok priestoru v historickej základni spoločnosti uprostred Starého Mesta. Kapacita je teraz takmer 600 000 hl , ale ďalšia budova je čoskoro potrebná na ďalšie rozšírenie kapacity.

Je rok 1990 a  ERDINGER prechádza po prvýkrát magickou značkou 1 milión hektolitrov! 

V roku 1995 je založený oficiálny klub ERDINGE. Klub v súčasnosti spája približne 90 000 členov vo viac ako 65 krajinách sveta pod heslom „Party, Celebrate & Enjoy with ERDINGER Weissbier“.

Od roku 2000 po súčasnosť

Premiestnenie ERDINGERA Alkoholfreiho ako izotonického smädníka pre športových nadšencov. O päť rokov neskôr je ERDINGER Alkoholfreipivom Alkoholfrei číslo 1 na trhu.

Po dvoch rokoch výstavby sa ERDINGER Weißbräuhofznovu otvorí. Vernostne obnovená základňa rodiny Brombachu je teraz domovom pivovaru, krčmy a štvorhviezdičkového hotela.The new bottling plant goes into operation

S výkonom cca. 1,8 milióna hl a export do viac ako 90 krajín , ERDINGER je lídrom na svetovom trhu a najväčším nemeckým pivovarom na výrobu pšeničných piv. 

V roku 2016 bolo 130-ročné pivovarské výročie: ERDINGER Weißbräu stál za pestovanú bavorskú pšeničnú pôžitok a maximálny pôžitok už 130 rokov.

Nakoniec v roku 2017 vstúpila do prevádzky nová fľaša. Ďalej dve nové linky na plnenie fliaš a modernizácia existujúcej linky vytvárajú dodatočnú kapacitu: až 165 000 fliaš sa môže naplniť za hodinu.